Prvek Bór je jeden z nejdůležitějších prvků regulující zdraví člověka. Živočichové zpravidla nedostatkem boru by neměli trpět, protože u nich hraje důležitou roli v řadě fyziologických procesů. Při konzumaci potravy bez bóru dochází k poruchám ve vývoji kostí, metabolismu minerálních látek, vývoji mozku, funkci imunitního systému a uvolňování inzulinu.

Nejsilnější účinky nedostatku bóru se projevují při současném nedostatku vápníku či hořčíku.

Teprve v roce 1981 byla stanovena důležitost stopového prvku Bóru pro člověka. Ačkoliv se zdá, že u člověka tento stopový prvek není esenciální, byly popsány účinky na biologické funkce člověka již u malých dávek Bóru (0,3-0,4 mg denně). Vyskytuje se hojně v komplexních sloučeninách s vitamínem C, B2, B6 a D3. Takže, bez bóru tyto vitamíny jako antioxidanty nemají moc velkou účinnost. Bór se účastní dokonce i tvorby aminokyseliny serinu a tvorby bílkovin.

Bór má antiseptické, protiplísňové a protivirové schopnosti, avšak pouze mírně protibakteriální. Bór je nutný, aby se udržovala správná pevnost a funkce pojivových tkání, včetně buněčných stěn. Vyskytuje se v těle ve všech tkáních, ale především v přívěscích štítné žlázy, dále pak v kostech a zubech. Je nezbytný pro zdravou stavbu a funkci kostí a chrupavky. Dále reguluje absorpci vápníku, magnesia a fosforu díky svému vlivu na hormonální funkci přívěsků štítné žlázy. Co je jód štítné žláze, to je bor přívěskům.

Nedostatek bóru způsobuje hyperaktivitu přívěsků štítné žlázy a nadbytečnou hormonální produkci způsobující nadměrný obsah vápníku v krvi, který uvolňuje z kostí a zubů. To vede s věkem k zavápnění měkkých tkání, především endokrinních žláz, hlavně šišinky (uzavírá třetí oko) a také u vaječníků, ke křečím a svalové ztuhlosti, k cévní skleróze, osteoporóze, zavápnění ledvin, ledvinovým kamenům a eventuálně k selhání ledvin. Bór má vliv na metabolismus steroidních a zvláště pak sexuálních hormonů. Zvedá nízkou hladinu testosteronu u mužů a estrogenu u žen po menopauze. Také aktivuje vitamin D, čímž mimo jiné zvyšuje příjem vápníku a jeho ukládání v kostech, oproti ukládáni v měkkých tkáních. Tento vitamín podporuje mimo jiné imunitu proti virovým onemocněním jako je chřipka. Dále má příznivé účinky v případě potíží s cévním systémem, zrakem, rovnováhou, pamětí a vědomím a rovněž na lupénku.

Sloučeniny Bóru působí i jako hypolipidemikum (snižuje hladinu krevních tuků), snižuje krevní srážlivost a působí v prevenci rakoviny. V jedné studii se prokázal příznivý efekt Bóru na rakovinu prostaty, kde hraje roli zvýšení hladiny testosteronu. V této souvislosti se zmiňují i účinky bóru na blokaci serinových proteáz, jako je např. PSA (prostatický specifický antigen), jehož nárůst může signalizovat rakovinné onemocnění. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) tvrdí, že nejsou žádné důkazy pro tato tvrzení. Jak jinak.

Analýzy kostí poukázaly na to, že revmatické klouby a blízké kosti mají pouze poloviční obsah Bóru oproti běžně zdravým. Stejně tak míza vyživující kloubní chrupavku má u revmatiků nedostatek bóru. Po dodávání Bóru se kosti nadprůměrně zpevnily a ztvrdly, až si chirurgové stěžovali, že jdou podstatně obtížněji řezat. Při dodávání bóru se kosti hojí dvakrát rychleji než bez něj, jak u člověka, tak u zvířat. Koně a psi se zlomeninami nohou a dokonce i pánve, se kompletně uzdravují.

Nedostatek bóru se nesmírně zvyšuje vylučování vápníku a hořčíku močí. Doplněk Bóru snižuje vylučování těchto dvou minerálů až o 50%. Vzhledem k tomu, že většina této ztráty pochází z kostí a zubů, nedostatek Bóru může být hlavní příčinou těchto ztrát a tím osteoporózy a kazivosti zubů.

Tím, že je Bór tak vynikajícím proti-plísňovým prostředkem není překvapující fakt, že je úspěšně používán při léčení Candidy. Za běžných zdravých podmínek v nás candida existuje ve formě neškodné oválné kvasinky. Avšak v momentě, kdy je napadena, se řetězí nejdříve do podlouhlých buněk a poté do dlouhých, silně patogenních a prorůstajících dutých vláken. Ty poškozují střevní stěnu a způsobují zánět a syndrom propustného střeva. Tyto buňky a vlákna lze pak najít v krevním řečišti pacientů s rakovinou a autoimunními nemocemi. Candida také dokáže tvořit odolné biofilmy. Tato studie poukazuje na to, že kyselina boritá a Bór zabraňuje tvoření biofilmů a metamorfóze kvasinkové formy candidy na plísňovou. Prozor! Tento patogenní proces je běžně započat antibiotiky a je prvotní příčinou většiny našich moderních onemocnění. Tento fakt činí z Bóru primární zdravotní nápravu.

Je ještě další nežádoucí látka! Fluoridy. Nejenže rozkládají kosti, ale také se zúčastňují zavápnění šišinky, třetího oka a způsobují nedostatečnost štítné žlázy. A to je vážný problém, protože do nás cpou fluoridy všemi možnými cestami, od dentálních produktů, různých léků, pracích prášků až po hnojiva. Dovoluji si podotknout, že to může být záměr. Proč? Tvrdí nám po desítky let, že fluoridy užívané v dentální praxi nám zabraňuji kazivosti zubů. Omyl! Za celou dobu nebylo prokázáno žádným způsobem, že tomu tak skutečně je. Naopak. Zuby se kazí nezdravou stravou, i když používáte prostředky s fluoridy, které tomu mají bránit. Zakopaný pes je jinde. Právě Bór, Hořčík, Vápník a Křemík zabraňují kazivosti zubů! Užívání fluoridů vymysleli nacisté a jaká je jeho skutečná účinnost a důvod užívání najdete v článcích na internetu, pokud budete hledat. Cpou ho do nás už od třicátých let minulého století a je to velice účinná chemická zbraň jak z vás vytvořit tupé ovce.

Nedostatek energie může mít příčinu v napadení candidou, špatném metabolismu cukrů a tuků, v různých dalších nedostatcích a akumulaci jedů a zplodin. To vede k pouze částečnému uvolnění svalstva, k jeho ztuhlosti a ke křečím, ke špatné cirkulaci krve a mízy. Čím víc vápníku se přesunuje z kostí do měkkých tkání, tím jsou problémy horší. Nervové buňky také mohou akumulovat vápník, což vede ke špatnému přenosu nervových impulsů. Dále zavápnění způsobuje oční katarakty, snižuje se hormonální produkce se zavápněním žláz a i další tkáně jsou handicapované. Zavápnění zároveň způsobuje nedostatek Hořčíku v buňkách a ten je potřebný k aktivaci nespočetného množství enzymů. Jeho nedostatek způsobuje neefektivní produkci energie.

Další problém se zavápněním je poškozování buněčných stěn, což zaviňuje jejich špatnou průchodnost. Pokud zavápnění přeroste kritickou mez, buňka odumře. Zde můžeme vidět důležitost Bóru coby regulátoru funkcí buněčné výměny, speciálně vyrovnanosti Vápníku a Hořčíku. S nedostatkem Bóru nemůže Hořčík dovnitř a Vápník ven. Toto je stav stárnutí a nedostatek bóru k němu přispívá. Při dobrém zdraví a hlavně v mladém věku je poměr Vápník/Hořčík 2:1 normální a prospěšný v běžné zdravé dietě. S postupujícím věkem si však při nedostatku Bóru pořídíme stav, kdy potřebujeme čím dál tím víc Hořčíku a méně Vápníku. Aby byl Bór úplně efektivní při nápravě zvápenatělých tkání, je třeba doplňovat spoustu Hořčíku. Starším lidem doporučuji 400 – 600mg Hořčíku spolu s Bórem během dne. Pochybuji, že je vůbec třeba doplňovat Vápník. Podle mého mají postižení dostatek Vápníku uskladněného v měkkých tkáních, kam nepatří, a dodávaný Bór a Hořčík by ho měly přesunout tam, kam patří, tudíž do kostí. Považuji zdravotnickou zaujatost s Vápníkem za poukázku na urychlené stárnutí. A znovu musím podotknout, že užívání Vápníku v tabletách apod. neplní svou funkci a dovoluji si tvrdit, že jde opět o záměr, jak vás více poškodit, protože jen vápník k jakémukoliv řešení nestačí a naopak může spíše uškodit.

Revmatismem ve svých různých formách a jeho blízkým příbuzným osteoporózou je postiženo kolem 30% lidí ve vyspělých zemích. Je to díky velikému množství zlomenin. Toto je hlavním zdrojem příjmů pro zdravotnicko-farmaceutický průmysl. Pokud by se rozšířilo povědomí o schopnostech Bóru, tento zdroj příjmů obchodu se zdravím by vyschnul a systém by se zhroutil. Jde o největší a nejvíce výdělečný podnik na světě a to nemůže být připuštěno.

Bór je velmi efektivním lapačem volných neutronů, což využili někteří „vyvolení“ při výbuchu v Černobylu.

V biochemickém mikrosvětě totiž 1 molekula Hliníku vytlačí pryč 3 molekuly Bóru. A jak známo, Hliník do sebe dostáváme kromě nádobí i z jiných zdrojů, včetně znečištěného vzduchu a Chemtrail. Totéž platí i o půdě – Hliník blokuje Bór v půdě a rostliny tak strádají. Takže pokud si myslíte, že můžete získat prvek Bóru rostlinou stravou, tak to je omyl! Bór se do rostlin nedostane, protože ho v půdě likviduje Hliník. Bór je však pravděpodobně ovlivněn nejen obsahem Hliníku v těle, ale i hladinou Selenu a Jódu. Mimochodem, nedávné studie naznačily, že Bór je účinný na léčbu Morgellonovy nemoci, která vznikla ve spojitosti s Chemtrail. Údajně tato nemoc neexistuje, kterou jako není i když se šíří lavinovitě jak epidemie po celém světě. Důkazů je mnoho a přesto vše je zahrnuto do konspiračních teorií. Stačí si jen na internetu prostudovat detaily. A právě Bór je ten, který vše může ovlivnit a posílit vaše zdraví a imunitu.

Takže příčinou popsaných nemocí je Hliník, Fluor a v neposlední ředě samotní lékaři, kteří při nedostatku Vápníku v kostech, vám předepíší užívání Vápníku. Neřeší příčinu, ale ještě ji podporují a přiživují. Klíčem je Bór a Hořčík a navrácení vápníku z orgánů zpět do kostí. Proto jsem vyvinul esenci, která obsahuje mimo jiné m-atomický Hořčík a především m-bór.

A ještě dodatek. Ti, kteří se zabývají duchovními praktikami pro probuzení vyšších duchovních schopností a vyšší vibrační úrovně mají při zavápnění orgánů a především mozku smůlu.

Co je epifýza, čili šišinka? Epifýza je malá endokrinní žláza v mozku a v podstatě otvírá „třetí oko“. Epifýza je nejlépe známá svým úkolem při produkci hormonu melatoninu ze serotoninu.  Kalcifikace epifýzy je spojena s řadou onemocnění v lékařské literatuře jaké jsou:

  1. Alzheimerova choroba
  2. Bipolární nemoc
  3. Cirkadická dysregulace
  4. Hormonální nerovnováha: nízký melatonin
  5. nespavost
  6. Bolest křížů
  7. Parkinsonova nemoc
  8. schizofrenie
  9. Poruchy spánku
  10. Mrtvice.

 

Nejen že zavápnění epyfýzy způsobuje mnoho nemocí, ale pro ty zabývající se duchovní praxi se nikdy neotevře třetí oko. Můžete meditovat a cvičit a nic.

Když se tak nad tím zamyslíte, může vás napadnout, že taková poškození jsou snad něčí záměr. Ale řešení tu je. Je vyvinuta a nabízí se esence s Bórem, která vše harmonizuje. Mimochodem, když vědci v Austrálii objevili účinnost Bóru a jeho působení a zveřejnili v tisku, okamžitě byl zakázán prodej Bóru v jakékoliv podobě, třeba Boraxu, který se používá jako tavidlo kovů. Nedávno ho chtěla zakázat i EU. No, proč asi?

 

I když už jisté OMEZENÍ PRODEJE existuje

Od 1.2.2021 je prodej kyseliny borité umožněn pouze hospodářským subjektům nebo profesionálním uživatelům. Pro nákup je tedy nutné dodat IČO (přičemž nakupující musí být oprávněn objednávat tyto látky za firmu) nebo povolení. Stěžovat si lze u Evropského parlamentu.